Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Święto Sadów

Trzebnickie Święto Sadów to impreza ciesząca się niegasnącą popularnością już od ponad 30 lat, a organizowana jest każdego roku we wrześniu. Impreza ta lokalnym rolnikom, sadownikom, przedsiębiorcom i wszelkiego rodzaju artystom stwarza możliwość zaprezentowania swoich produktów i dzieł. Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia są jabłka, z których uprawy słynie Gmina Trzebnica.

Liczne kramiki, stoiska z produktami regionalnymi, wyrobami rękodzielniczymi, owoce, warzywa, przetwory oraz liczne występy artystyczne przyciągają do Trzebnicy tysiące ludzi z całej Polski. Wszystkiemu towarzyszy niesamowita, pełna radości atmosfera, która sprzyja integracji i dobrej zabawie. Różnorodność atrakcji służy spotkaniom w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Duży nacisk kładziony jest na promocję lokalnych artystów, coraz częściej odnoszących wielkie sukcesy ogólnopolskie i europejskie. Mowa tu o muzykach, wokalistach, malarzach, rzeźbiarzach, filmowcach oraz wszystkich związanych z kulturą i sztuką - a takich w Trzebnicy nie brakuje.

W organizację i przygotowanie Święta Sadów włączają się nasze sołectwa, zespoły i sekcje dziecięce i młodzieżowe działające na terenie miasta, a patronat honorowy obejmuje Burmistrz Gminy Trzebnica.

Święto Sadów jest jedynym w swoim rodzaju, tak wspaniale integrującym różne pokolenia ludzi wydarzeniem na mapie rozrywki w Trzebnicy. To po prostu trzeba przeżyć!