Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Nasza biblioteka zapewnia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do 3 438 279 publikacji naukowych i czasopism w wersji elektronicznej. Wszystko dzięki systemowi Academica, który jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną, tworzoną i systematycznie uzupełnianą przez Bibliotekę Narodową.
Aby móc korzystać z systemu, należy przyjść do biblioteki i na podstawie posiadanej karty bibliotecznej utworzyć konto użytkownika. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich publikacji zawartych w systemie Academica.
Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia prawie 2 200 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia (academica.edu.pl) oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.  

Więcej informacji na stronie: www.academica.edu.pl

Tutaj znajdą Państwo Regulamin-CWPN-Academica

akademica3.jpeg