Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Wernisaż wystawy Stanisława Marcina Babczyńskiego "Fascynacje 2020"

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Marcina Babczyńskiego "Fascynacje 2020", który odbędzie się 06.03.2020 r. o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy.

Stanisław Marcin Babczyński - ur. w 1951 r. w Szamotułach. Malarstwem artystycznym zajmuje się od 1972 r. Od 2001 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa" we Wrocławiu. Brał udział w licznych plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego dzieła były wystawiane na wielu prestiżowych wystawach i pokazach w licznych galeriach. Zrealizował 65 wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie. Fascynacja dziełami starych mistrzów znalazła odzwierciedlenie w znakomitych kopiach Stanisława Babczyńskiego. Paradoksy tworzące naszą rzeczywistość można odnaleźć w jego twórczości surrealistyczno - abstrakcyjnej.

Sam artysta tak mówi o swojej twórczości:

"W tematyce mojego malarstwa istotne miejsce zajmuje realistyczne przedstawienie rzeczywistości. Z pełnym uznaniem hołduję tradycji w malarstwie, nie unikając nowych trendów, których wyboru sam dokonuję w zależności od potrzeb realizacji artystycznych. W wachlarzu twórczym jestem otwarty na konwencje realistyczne, jak również na abstrakcję, bawienie się odrealniona figuratywnością, kompozycją i kolorem. realizowanie kopii dawnych wielkich twórców stwarza możliwości spełnienia szerokiego spektrum warsztatowego - uczy pokory wobec materii malarskiej".

babczynski_430x610_mini_www.jpeg