Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

39. Święto Sadów za nami

39. Święto Sadów przeszło do historii, ale zapamiętamy je dzięki wyjątkowej atmosferze, niezapomnianym koncertom, galerii lokalnych produktów, bogactwie owoców z Trzebnickich Sadów oraz powołanej przez burmistrza Marka Długozimę akcji charytatywnej na rzecz Marcina i Przemka Kolczaków.

Nasze święto potwierdziło swoje miejsce w kalendarzu najciekawszych wydarzeń na Dolnym Śląsku. Zachwyceni nim turyści, ściągają na te dwa dni wspólnego świętowania z różnych stron Polski.

- Jestem zachwycona klimatem i tegoroczną pogodą, która pozwala nam na spokojnie rozkoszować się bogactwem lokalnych produktów i owoców z Sadów Trzebnickich. Co roku przyjeżdżamy tu choć na jeden dzień z Wrocławia, by poczuć klimat i nasycić się waszymi cudownymi jabłkami – mówi Pani Ewa, a mieszkająca na co dzień w Pawłowie Trzebnickim pani Anna dodaje: - Zawsze odwiedzamy Trzebnickie Święto Sadów, ponieważ w Gminie Prusice nie ma tak dużych imprez jak ta. Zresztą wszystko co ważne i potrzebne znajduje się w Trzebnicy. Tu jest ośrodek zdrowia, z którego korzystamy, tu uczą się w szkołach nasze dzieci. Trzebnica oferuje więcej, gratuluję burmistrzowi – mówi.

Akcja charytatywna

Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego świętowania była zbiórka na rzecz Marcina i Przemka Kolczaków, którzy od urodzenia chorują na dystrofię mięśniową typu Beckera i Duchena i potrzebują wsparcia finansowego na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach. Z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy został powołany komitet społeczny, dzięki któremu udało się zorganizować całą akcję charytatywną. Także na zaproszenie burmistrza, do akcji przyłączył się Bartosz Mazur – wrocławski barber, który przez dwa dni strzygł chętnych mężczyzn, a całość pozyskanych środków przekazana została na pomoc chłopakom.

-   Kiedy Pani Marta przyszła do mnie z prośbą o wsparcie, podjąłem decyzję, aby w tym roku, wymiar charytatywny, który towarzyszy od lat Trzebnickiemu Ulicznemu Biegowi Sylwestrowemu, nadać również Świętu Sadów i zebrać środki finansowe na samochód dla Państwa Kolczaków. Cieszę się, że tak licznie odpowiedzieliście Państwo na dwudniową akcję, a pieniądze z puszek oraz strzyżenia pomogą spełnić marzenia chłopców – powiedział burmistrz i dodał: - Dziękuję wszystkim zaangażowanym, w tym członkom powołanego przeze mnie komitetu na czele z radną Rady Miejskiej i mieszkanką Jaźwin Barbarą Trelińską, która jest osobiście zaangażowana w pomoc chłopcom. Dziękuję również wolontariuszom, a Marcinowi, Przemkowi oraz ich rodzicom życzę tyle pozytywnego nastawienia i wytrwałości, co do tej pory, bo pomimo tego co ich spotkało, nie załamują się, lecz dalej walczą.

Również mama chłopców nie kryła swojego wzruszenia: - To dla nas szczególny dzień. Z tego miejsca chciałam podziękować burmistrzowi, który zorganizował dla nas całą tę akcję i zdecydował, że jedno z największych świąt w regionie będzie połączone ze wsparciem naszych synów. Czujemy ogromne wzruszenie, ale i wdzięczność i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam uzbierać te pieniądze – mówiła Pani Marta Kolczak.

Sobota trzebnickich artystów

Podczas tegorocznego Święta Sadów na zaproszenie burmistrza sceną zawładnęli głównie trzebniccy artyści. W sobotę wystąpili BLUES MENU Tadziu Bogucki, CRAN, Marta Lenart, STREET WORKOUT Trzebnica oraz gwiazdy wieczoru: Tomasz Kowalski i Ewelina Lisowska.

Występ Tomka „Kowala” Kowalskiego zbiegł się z premierą jego nowej płyty oraz teledysku do piosenki „Spróbuj”. -  Pamiętam jak cztery lata temu na tej scenie wystąpili dla mnie wspaniali artyści, a także mój ojciec i syn. Dziś dzięki Bogu i ludziom dobrej woli, to ja mogę zagrać i zaśpiewać dla Was! Dziękuję szczególnie burmistrzowi, który zorganizował wtedy dla mnie ten koncert i który pomagał mi zarówno przed jak i po wypadku.  Nie podlizuje się, bo nie muszę, ale wsparcie i pomoc pana burmistrza wciąż daje mi siłę do działania. Dołożył on lwią część pieniędzy do płyty i teledysków. Niedługo kręcę kolejny, do utworu "Za Drzwiami Raju". Dziękuję Wam wszystkim i mam nadzieję, że już niebawem spotkamy się ponownie!

Z kolei Ewelina Lisowska z sentymentem odniosła się do swoich występów na scenie Święta Sadów: - Jeszcze kilka lat temu to ja śpiewałam jako pierwsza, przy garstce fanów pod sceną. Dziś mam przyjemność nie tylko brać udział w tym wspaniałym święcie, ale również zamykać pierwszy dzień przy tłumach na widowni! To wspaniałe uczucie wrócić do Trzebnicy i wystąpić przed tą cudowną publicznością. Panie burmistrzu dziękuję za zaproszenie.

Niedziela z jubileuszem Golec uOrkiestra

Niedzielne świętowanie rozpoczęła Trzebnicka Orkiestra Dęta wraz z Mażoretkami. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś oraz IM FANKI TIM. Około godz. 18 wystąpiła Dorota Osińska, kolejna trzebnicka artystka, która odniosła sukces na Polskiej scenie muzycznej.

Finał tegorocznego Święta Sadów otworzył burmistrz Marek Długozima. – Dziękuję, że Państwo tak licznie odpowiedzieliście na moje zaproszenie i przybyliście, by wspólnie obchodzić coroczne święto naszej Gminy, dodatkowo wspierając szczytny cel i pomagając potrzebującym. Dopisała nam wspaniała pogoda, a zaproszeni przeze mnie trzebniccy artyści przypomnieli jak wiele talentów pochodzi z naszej małej Ojczyzny. Już dziś zapraszam na jubileuszowe 40. Trzebnickie Święto Sadów – powiedział burmistrz życząc wspaniałych wrażeń artystycznych podczas występu gwiazdy wieczoru zespołu Golec uOrkiestra, który energetycznym koncertem podziękował fanom za dwudziestolecie swojej działalności na scenie.  Miłą niespodzianką dla artystów był specjalny tort, wręczony przez burmistrza z życzeniami dalszej owocnej kariery i sukcesów scenicznych.

- Dziękujemy za tak miłe przyjęcie. W Trzebnicy jesteśmy trzeci raz, ale zawsze wracamy tu z uśmiechem na ustach! Taka organizacja, publiczność oraz coraz piękniejsze miasto sprawiają, że moglibyśmy dawać tu koncerty codziennie. Widać tu rękę dobrego gospodarza – podkreślają zgodnie bracia Paweł i Łukasz Golcowie.

Zapraszamy na 40. Jubileuszowe Święto Sadów już za rok!

 

39. Święto Sadów - Sobota

 

39. Święto Sadów - Niedziela