Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Rok 2017

 • "Przyjazne Dusze" w Gminnym Centrum Kultury

  przyjazne dusze_mm.jpeg

  W piątek 1 grudnia, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, po raz kolejny wystąpił Wrocławski Teatr Komedia. Tym razem na scenie sali kinowo-widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury wystawił spektakl pt.: „Przyjazne dusze”.

 • Fiesta Flamenca

  fiesta flamenca zajawka.jpeg

  W niedzielę 12 listopada w artKawiarni odbył się finałowy koncert projektu "Trzebnicki Wachlarz Flamenco" pt. "Fiesta Flamenca". Widowisko rodem z Hiszpanii zostało zaprezentowane przez profesjonalną grupę taneczną Studio Flamenco El Sol z Wrocławia.

 • "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury."

  cytryna fb zajawka.png

  Projekt "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury" dobiegł końca. Udział Gminnego Centrum Kultury i Sportu w projekcie dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2017 pokazał, że Gmina Trzebnica jest otwarta na inicjatywy swoich mieszkańców.

 • I Trzebnicki Maraton Fitness

  033.jpeg

  Blisko 100 osób wzięło udział w I Trzebnickim Maratonie Fitness pod patronatem burmistrza Marka Długozimy, który odbył się 4 listopada w hali sportowej przy ulicy Kościelnej. Co ważne, oprócz wymiaru sportowego wydarzeniu towarzyszył także cel charytatywny – pomoc dla trzebniczanki Leny Kmiecik. 

 • Święty niezwyczajny

  001.jpeg

  W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, którego Gmina Trzebnica była partnerem i który swoim patronatem honorowym objął burmistrz Marek Długozima, odbył się w Trzebnicy pokaz specjalny filmu „Dwie korony”.

 • artWrzosowisko 2017 - artystyczna jesień w Trzebnicy

  wrzosy.jpeg

  20 października 2017 roku w GCKiS w Trzebnicy w przestrzeni trzech galerii odbył się artystyczny projekt artWrzosowisko, corocznie realizowany jesienią w Trzebnicy.

 • Filmowe spotkania z DKF

  01.jpeg

  4 października ruszył nowy sezon spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Inaugurację w Kinie Polonia 3D zapoczątkował seans kultowej polskiej komedii „Sami Swoi”. Z tej okazji na specjalne zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, który zainicjował powrót DKF po remoncie GCK, do Trzebnicy przybył reżyser filmu – Sylwester Chęciński.

 • Sierżant Uśmiech 7

  343.jpeg

  We wrześniu rozpoczęła się 7. edycja projektu edukacyjnego „Sierżant Uśmiech”, dotyczącego bezpieczeństwa dzieci na drodze.

 • 38. Trzebnickie Święto Sadów

  015.jpeg

  Liczne kolorowe kramiki, rękodzieła lokalnych artystów, swojskie jadło i owoce z trzebnickich sadów. Do tego koncerty i występy na scenie. Tak wyglądało XXXVIII Trzebnickie Święto Sadów, które jest jedną z ważniejszych i ciekawszych imprez w regionie i na stałe wpisało się w kalendarz najciekawszych wydarzeń na Dolnym Śląsku.

 • W podziękowaniu za plony

  092.jpeg

  Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku organizowanych przez Gminę Trzebnica. W sobotę 2 września mieszkańcy gminy wspólnie dzielili się radością płynącą z zakończenia tegorocznych żniw.