Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

"Cytryna. Wyciśnij soki z kultury."

Projekt "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury" dobiegł końca. Udział Gminnego Centrum Kultury i Sportu w projekcie dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2017 pokazał, że Gmina Trzebnica jest otwarta na inicjatywy swoich mieszkańców. Celem programu było inicjowanie działań mających służyć wzmocnieniu relacji domów kultury z mieszkańcami.


Informacje na temat projektu są dostępne na naszej stronie www, profilu Fb (również w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/241483162993128/?active_tab=discussion) oraz w Panoramie Trzebnickiej:

- nr 7 strona 30 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/19734/panorama-trzebnicka-71142017.pdf

- nr 8 strona 29 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/20076/panorama-trzebnicka-81152017.pdf

- nr 11 strona 36 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/21377/panorama-trzebnicka-111182017.pdf

- nr 13 strona 27 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/22274/panorama-trzebnicka-131202017.pdf

- nr 16 strona 15 i 18 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/24381/panorama-trzebnicka-161232017.pdf

- nr 17 strona 18 i 26 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/24579/panorama-trzebnicka-171242017.pdf

- nr 19 strona 36 http://gckis.trzebnica.pl/download/attachment/25117/panorama-trzebnicka-191262017.pdf

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o każdym ze zrealizowanych projektów.

 
 • Strzyga - Festyn Średniowieczny

  405.jpeg

  Strzelanie z łuku, rzuty podkową, nauka tańca średniowiecznego i pokaz walki halabardników. Do tego występy na scenie i prawdziwa średniowieczna biesiada. Tak wyglądał Festyn Średniowieczny "Strzyga", jaki odbył się 7 października na scenie pomiędzy trzebnickimi stawami.

 • Trzebnicki Wachlarz Flamenco

  flamenco zajawka.jpeg

  Trzebnicki Wachlarz Flamenco to kolejny projekt w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Inicjatywy Lokalne Domy Kultury + "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury", którego podstawą były warsztaty flamenco dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Warsztaty droniarskie o jakich marzyłeś!

  drony zajawka.jpeg

  We wtorek 24 października w artKawiarni odbył się kolejny projekt w ramach programu NCK Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury" pod nazwą "Warsztaty droniarskie o jakich marzyłeś".

 • HISTORYzuj się. Integracja międzypokoleniowa

  historyzuj_sie_plakat.poprawiony_jpg zajawka.jpeg

  Spotkania, rozmowy, rękodzieło, konkurs, gra miejska i finałowy koncert w artKawiarni. Tak w skrócie można opisać projekt "HIISTORYzuj się. Integracja międzypokoleniowa", który był inicjatywą umożliwiającą poznanie seniorów wraz z ich głębokim, bo wynikającym z przejścia przez wiele etapów życia, spojrzeniem na rzeczywistość

 • Mała Galeria u Kasi - weekendowe spotkania ze sztalugą

  galeria u Kasi zajawka.jpeg

  "Mała Galeria u Kasi" to projekt dla wszystkich lubiących malarstwo i rysunek, dla tych, którzy zawsze chcieli spróbować swoich sił w działaniach plastycznych. Spotkania na trzebnickim rynku, czy też w ratuszu były świetną okazją, aby popatrzeć, jak malują inni, podpytać o to i owo.

 • Cytryna. Wyciśnij soki z kultury - wyniki

  IMG_1722.jpeg

  27 czerwca w GCKiS odbyło się głosowanie dotyczące wyboru projektów do realizacji w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Inicjatywy Lokalne Domy Kultury + "Cytryna. Wyciśnij soki z kultury".

 • Szkolenie beneficjentów

  IMG_1599.jpeg

  19 czerwca w artKawiarni odbyło się szkolenie beneficjentów, które miało na celu omówienie konkursowego wniosku na inicjatywy lokalne.

 • "Cytryna - wyciśnij soki z kultury" - nabór wniosków

  cytryna fb zajawka.png

  Masz pomysł na działanie w obszarze kultury, a nie masz na nie funduszy? Marzysz o zorganizowaniu własnego eventu? A może zawsze chciałeś zrobić coś w swoim mieście, a nie miałeś żadnego wsparcia? Teraz możesz to zrobić!

 • Raport z diagnozy

  IMG_3444.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z raportem dotyczącym diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Trzebnica, przeprowadzonej na potrzeby projektu „Cytryna. Wyciśnij soki z kultury”.

 • Spotkanie z sołtysami

  007.jpeg

  W dniu 26 kwietnia w artKawiarni odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Cytryna - Wyciśnij Soki z Kultury", realizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.