Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy
ul. Prusicka 12, 55-100 Trzebnica
Dziś jest sobota 13 lipca
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
PRZEJDŹ DO DZIAŁU
SPORT
KULTURA
Zapisz się do newslettera!

Dyskusyjny Klub Książki

logo1.jpeg

 • Dyskusyjny Klub Książki

  DKK_logo.jpg.png

  Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w naszej bibliotece działa już 8 lat!

 • Najbogatsze, czyli jak powstawały fortuny Polek

  IMG_20180228_164113.jpeg

  W czasie spotkania śledziłyśmy kariery 3 Polek Heleny Rubinstein, Misi Sert i Barbary Piaseckiej - Jahnson. Kariery w stylu, „od pucybuta do milionera” Wykorzystały one szanse daną im przez los, zrobiły światową karierę i dorobiły się niewyobrażalnych fortun. Były ikonami swoich epok, by odnieść sukces potrafiły wiele ryzykować.

 • Wieczór poetycki z Panią Ireną Prostak „Czyli skąd to się wzięło?”

  3.jpeg

  Na zaproszenie DKK 22 listopada odbyło się spotkanie z trzebnicką poetką Panią Ireną Prostak, która mówi o sobie „poetycka debiutantka”. Pani Irena jest działaczką trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”. Mówią o Niej, że „jej poetycki kierunek słów wytycza drogę dla wielu myślących – nie tylko – odbiorców wnętrza jej słów”.

 • Spotkanie z Magdalena Knedler

  330.jpeg

  4 października w przytulnej atmosferze ArtKawiarni gościliśmy pisarkę, recenzentkę i felietonistkę panią Magdalenę Knedler.

 • „Zielono-niebiesko, czyli spotkanie z poezją Aliny Dybały”

  IMAG2129.jpeg

  Zaczęło się nietypowo. Pewnego dnia do naszej biblioteki trafiła mieszkanka Warszawy, która przekazała nam wiersze z płytą CD od pani Aliny Dybały. Okazało się, że pani Alina urodziła się w Trzebnicy. Potem studiowała anglistykę we Wrocławiu, była lektorką i tłumaczką  języka angielskiego, pracowała też w ambasadach Bangladeszu i Kuwejtu. Obecnie zaś mieszka z rodziną w Warszawie.

 • Arun Milcarz w DKK

  002.jpeg

  5 maja 2017 roku w przytulnej przestrzeni ArtKawiarni gościliśmy Aruna Milcarza, autora książki „Czad. W poszukiwaniu straconego...”.

 • Spotkanie DKK - „Metafizyczny harem czyli kobiety Witkacego”

  IMAG1913.jpeg

  25 kwietnia w naszym Klubie rozmawialiśmy o metafizycznym haremie Witkacego. Skupiłyśmy się tylko na kilku kobietach z jego „haremu”: Jadwidze Unrug, Helenie Czerwijowskiej, Jadwidze Janczewskiej, Zofii Żeleńskiej i Czesławie Oknińskiej.

 • Lutowe spotkanie DKK - „Meryl Streep czyli nieopisanie cudowna kariera”

  IMAG1803.jpeg

  W romantyczny walentynkowy wieczór spotkaliśmy się w DKK, a gwiazdą tego spotkania była Meryl Streep, której postać w ciekawy sposób przedstawił Michael Schulman w książce „Meryl Streep. Znowu ona!”

 • „Wisława Szymborska w migawkach swego sekretarza, czyli nic zwyczajnego

  IMAG1684.jpeg

  „Trudno o Niej myśleć bez zachwytu. Była błyskotliwa, uszczypliwa, ale starała się nigdy nie sprawiać innym przykrości”. Jej oczy nie podlegały upływowi czasu, niemal do końca patrzyła na świat oczami kilkunastoletniej dziewczyny. Nie znosiła rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały, oprócz pustych kalorii. Miała niebywałe poczucie humoru, ale było ono zawsze w dwupaku z powagą.

 • Dyplom i nagroda za działalność DKK w Trzebnicy

  IMG_0030.jpeg

  Od 10 lat funkcjonuje program „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie dolnośląskim”. Działalność naszego klubu została doceniona przez Dolnośląska Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu, która spośród wielu klubów, wyróżniła trzebnicki za pracę z czytelnikiem, za niekonwencjonalne tematy spotkań i zaangażowanie moderatorów.